Czym się kierować przy wyborze karmy dla psów?

Właściwe odżywianie psa jest jedną z kluczowych kwestii, jakiej należy poświęcić więcej uwagi. Aby pupil był zdrowy, odporny na wiele negatywnych czynników musi otrzymywać odpowiednią karmę dla psów. Czym się kierować przy jej wyborze?

Cena

Niestety, im tańszy produkt, tym zwykle gorszej jakości. Obecne są tutaj wypełniacze takie jak pszenica, soja, kukurydza. Mogą one wpłynąć negatywnie na układ pokarmowy psa, powodując problemy trawienne, a nawet alergie. Ilość mięsa w nich zawarta jest niewielka, dużą rolę odgrywają aromaty, woda oraz sól. Dlatego należy czytać etykiety karm dla psów, aby przekonać się, co tak naprawdę zawierają.

Karmy klasy premium

Przez niektórych omijane ze względu na cenę. Jednak warto je podawać psu, ponieważ wyróżniają się składnikami wysokiej jakości, które w dużej części są przyswajane przez organizm pupila. Co istotne, nie powinny zawierać wzmacniaczy smaku, składników uczulających, zbędnych konserwantów oraz sztucznych barwników.

Rasa psa

Niewątpliwe przy wyborze odpowiedniego produktu jest istotna jego rasa. Każda ma przecież inne zapotrzebowanie na poszczególne składniki odżywcze. Nie podamy tego samego np. owczarkowi niemieckiemu co rasie white terrier. Oczywiście nie oznacza to, że karma dla psów będzie dla nich szkodliwa, jeśli nie dostaną dedykowanej dla swojej rasy. Można je bezpiecznie podawać. Mimo wszystko lepiej jest zapewnić taką, która wspomaga prawidłowe funkcjonowanie, dba o właściwy rozwój konkretnej rasy.

Wiek zwierzęcia

Nie można zapominać, że szczeniaki, dorosłe psy oraz te starsze potrzebują zupełnie innego rodzaju karmy. Dedykowane produkty do wieku pupila różnią się od siebie składem. Dzięki temu dbają o pupila na każdym etapie jego życia.

Opinie o produkcie

Pomocne przy wyborze odpowiedniej karmy mogą okazać się opinie o danej marce. Pozwalają sprawdzić, jak inne osoby oceniają produkt, czy pies dobrze się czuje po jej spożyciu. Warto również poradzić się weterynarza, jeśli mamy jakieś wątpliwości. On najlepiej oceni, czego potrzeba naszemu pupilowi.

Oferta sprzedażowa karm dostępna pod adresem: https://www.sferis.pl/karma-dla-psow-3740