Jak wprowadzić klatkę dla psa?

klatka dla małego psa jest wygodna

Wprowadzenie klatki dla psa, czy to zewnętrznego kojca czy też wewnętrznej klatki kennelowej to często spore wyzwanie. Jak to zrobić, aby nie musieć walczyć ze swoim pupilem?

Nic na siłę!

Ważne jest, aby nie zmuszać psa do wchodzenia do klatki. Pies, który nie jest przyzwyczajony do zamykania, w małej przestrzeni czuje się zwyczajnie zagrożony i przyparty do muru. Powinien sam zrozumieć, że klatka nie jest jego wrogiem, a bezpiecznym azylem. Dobrze jest wyłożyć dno klatki posłaniem lub kocem, na którym wcześniej lubił spać nasz pupil.

Smakołyki i zabawki – jak zachęcić psa?

Klatki dla psów – https://www.obroza-elektryczna.pl/klatki-dla-psow/ zwykle kupujemy w ostateczności, kiedy są nam niezbędne do użycia. Aby przyśpieszyć proces przyzwyczajania psa do kojca, można zastosować metodę budowania pozytywnych skojarzeń. Od chwili, kiedy klatka pojawi się w domu, należy wszystkie smakołyki i zabawki podawać właśnie tam. Ważne jest, aby nie podawać innych smaczków poza kojcem. Pies musi zrozumieć, że jest to pozytywne miejsce, w którym zawsze znajdzie dla siebie coś dobrego i w spokoju będzie mógł zjeść.

Nie należy naruszać jego strefy!

Nie powinno się wchodzić na siłę do klatki kennelowej czy budy w kojcu zewnętrznym. Złym pomysłem jest również wyciąganie psa na siłę z tych miejsc, gdyż zaburzy to jego poczucie bezpieczeństwa. Pies może wtedy zrozumieć, że wchodząc do klatki/kojca/budy nie ma drogi ucieczki.

Pochwały i nagrody – za każdym razem

Im szybciej pies zbuduje pozytywne skojarzenie z klatką, tym szybciej się z nią oswoi i uzna za swoje miejsce. Nie wolno zamykać klatki w początkowej fazie przyzwyczajenia, a potem robić to stopniowo, od zaledwie kilku sekund. Za każdym razem należy nagradzać psa, aby wiedział, że przebywanie w zamkniętej klatce jest super zabawą. Kiedy pies już nawyknie do zamkniętych drzwiczek, można powoli się wycofywać, najpierw wychodzić na zaledwie minutkę i czas stopniowo wydłużać.