Jak wybrać obrożę dla psa?

wygodne psie obroże

Każdy właściciel psiaka wie, że odpowiednio dobrana obroża jest bardzo ważna dla komfortu czworonoga. Zbyt ciężka lub za ciasna może być przyczyną prawdziwych cierpień zwierzaka. Trzeba wiedzieć, jak dobrać najlepszą obrożę dla swojego czworonożnego przyjaciela.

Czy obroża jest konieczna?

Wiele osób rezygnuje z jej zakupu, sądząc że szelki są wygodniejsze i bezpieczniejsze dla psiaka. Prawda jest taka, że do noszenia obroży psa można przyzwyczajać już od pierwszych dni jego życia – hodowcy w hodowlach często tuż po urodzeniu zakładają psom na szyję kolorowe wstążki, by po pewnym czasie zamienić je na pierwsze, lekkie obroże. Pies przyzwyczajony do noszenia obroży na szyi nie będzie miał nic przeciwko niej, właściwie zapominając o jej istnieniu.

Obroża dla psa ma wiele zalet – odwiedź stronę obroza-elektryczna.pl. Podczas spaceru można przypinać do niej smycz, dobrym rozwiązaniem jest zawieszenie na niej adresówki w przypadku zaginięcia zwierzaka. Noszenie obroży przez psiaka umożliwia właścicielowi lepszą kontrolę nad jego zachowaniami – w kryzysowej sytuacji zawsze można złapać za obrożę na szyi zwierzęcia, powstrzymując je przed gwałtowną reakcją.

Jaką obrożę wybrać?

Obroża powinna być przede wszystkim dopasowana do wielkości zwierzęcia. Zbyt ciężka może powodować u psa dyskomfort i rozdrażnienie. Duże i silne psy powinny mieć obroże wykonane z odpowiednio wytrzymałych materiałów. Lekka może nie wytrzymać podczas nagłego szarpnięcia.

Warto zwrócić uwagę również na rodzaj zapięcia. Plastikowe może wydawać się łatwiejsze w zapinaniu, często jednak ulega uszkodzeniu już po krótkim czasie użytkowania. Metalowe zapięcia są może bardziej skomplikowane, niemniej jednak wytrzymują o wiele większe siły.

Na szczęście w sklepach zoologicznych wybór obroży dla psa jest tak różnorodny, że każdy właściciel czworonoga bez problemu znajdzie dla niego najlepszą.