Jakie powinno być dobre legowisko dla dużego psa?

duży pies potrzebuje dużego legowiska

Pies w domu jest dla wielu osób bardzo ważny. Każdy właściciel stara się zapewnić swojemu pupilowi maksymalny komfort, a także wskazać mu odpowiednie miejsce we wspólnej przestrzeni. Obok spacerów, zabawek, dobrej karmy oraz obroży i smyczy bardzo ważne jest odpowiednio dobrane legowisko, szczególnie jeśli jest to legowisko dla dużego psa – sprawdź dostępne rozmiary. W przypadku dużych ras prawidłowo wybrane posłanie jest niezbędne, aby miejsce dla pupila było komfortowe i bezpieczne.

Na co należy zwrócić uwagę kupując legowisko dla dużego psa?

Każdy domowy zwierzak musi mieć swoje stałe miejsce z dala od ciągów komunikacyjnych. Taki zaciszny i spokojny zakątek w domu trzeba wyposażyć w posłanie, na którym pies będzie mógł swobodnie leżeć w każdej pozycji, zarówno zwinięty w kłębek, jak i wygodnie rozciągnięty. Legowisko powinno być do tego dobrze przystosowane. Z reguły dobiera się takie posłanie, które będzie o około 10 centymetrów większe od długości ciała wraz z głową zwierzaka w każdym kierunku. Odpowiednie wymiary dają psu maksymalny komfort, dlatego nie będzie on próbował na własną łapę znaleźć sobie miejsca do spania na kanapie lub w łóżku właściciela.

Co jeszcze jest istotne w wyborze odpowiedniego legowiska?

Oprócz optymalnych wymiarów, posłanie powinno być wygodne, wyposażone w poduszki o średniej miękkości, które pozwolą psu na swobodne ułożenie ciała. Ważną sprawą jest także jakość tkaniny, z której pokrowiec na legowisko jest uszyty. Powinna ona być łatwa w utrzymaniu czystości, nie namakająca, prosta do wytrzepania oraz nie przyjmująca sierści. Niezwykle istotna w wysokiej klasy legowisku jest możliwość rozłożenia jej na elementy, a także zdjęcia całego pokrowca, aby można było go wygodnie wyprać w pralce. Taka możliwość istnieje, kiedy wszystkie elementy są wyposażone w zamki błyskawiczne.