Okiełznać pupila

Niejeden właściciel czworonoga marzy o tym, by jego zwierzę było choć odrobinę bardziej posłuszne. Tymczasem do nauki i tresury z powodzeniem można wykorzystać odstraszacz psów czy kotów.

Często właścicielowi wcale nie chodzi o wykonywanie skomplikowanych sztuczek, rodem z hollywoodzkich filmów, lecz o rzeczy najprostsze, jak na przykład zakaz podkopywania ogrodzenia przez psa, albo przestanie traktowania rabaty kwiatowej jako toalety przez kota.

Odstraszacze w granulacie

Doskonale nadają się do wyznaczania stref zakazanych dla kotów i psów. Ich czynnikiem aktywnym jest substancja wydzielająca nieprzyjemny dla zwierzęcia zapach, który często jest zupełnie obojętny dla człowieka.

Wokół miejsc, do których pupil ma nie mieć wstępu, rozsypuje się granulat. Fetor skutecznie odstrasza czworonogi. Na rynku występują również odstraszacze kun i innych dzikich zwierząt, w tym również kretów. Wadą granulatów jest utrata ich właściwości w wyniku intensywnych opadów atmosferycznych.

Odstraszacze elektroniczne

Elektroniczny odstraszacz psów z powodzeniem sprawdza się także w przypadku kotów. Zasada jego działania polega na generowaniu impulsów przez obrożę na karku zwierzęcia, kiedy zbliża się ono do zakazanej strefy. Może to być rabata kwiatowa, oczko wodne, albo non stop podkopywane ogrodzenie posesji.

Na początku obroża wyemituje sygnał dźwiękowy. Jeśli zwierzę nie zaniecha szturmu, obroża zacznie generować słabe, ale drażniące impulsy elektryczne do momentu, w którym pupil oddali się od niewidocznej bariery.

Skuteczna tresura

Użycie odstraszaczy dla psów czy kotów pozwala bardzo szybko wpoić zwierzęciu podział posesji na części dla niego dostępne i zakazane, możesz kupić takie urządzenia w https://www.obroza-elektryczna.pl/odstraszacze-psow-i-kotow/. Po kilku tygodniach użytkowania, pupil instynktownie będzie omijał miejsce zabezpieczane odstraszaczem nawet wtedy, gdy granulatu już nie będzie lub system elektryczny nie będzie włączony. Taka tresura jest rzeczywiście skuteczna.