Pies uczy się przez cale życie

szelki Easy Walk

Jednym z większych wyzwań dla właścicieli psów jest nauka chodzenia na smyczy. Jeżeli poświęciliśmy czas i energię na uczenie naszego pupila jeszcze w wieku szczenięcym, mamy ułatwione zadanie. W dużo gorszej sytuacji są właściciele psów adoptowanych w dorosłym wieku, które mają już swoje nawyki, potrafią o nie walczyć, a w całym swoim tułaczym życiu nie spotkały się z takimi ograniczeniami jak jakaś kompletnie niezrozumiała i ograniczająca ruchy linka.

Każdy pies ma szansę

szelki Easy Walk

Nieprawdziwe jest anglosaskie powiedzenie, że nie można nauczyć starego psa nowych sztuczek. Odpowiednio i pozytywnie zmotywowany pies, nawet dorosły i doświadczony chętnie podejmie naukę, jeżeli zobaczy w niej element zabawy oraz możliwość otrzymania nagrody. Musimy po prostu uzbroić się w cierpliwość i przeznaczyć czas podczas każdego spaceru na naukę chodzenia na smyczy. Nie myślimy o tym że dziwnie wyglądamy zatrzymując się po kilku krokach, gdy pies zaczyna ciągnąć, nie zastanawiamy się nad tym, co powiedzą sąsiedzi, gdy usłyszą nasze przemowy skierowane do psa, sprawdź akcesoria na https://www.obroza-elektryczna.pl/szelki-dla-psow-easywalk/. Po prostu codziennie konsekwentnie ćwiczymy na każdym spacerze. To jedyna droga do sukcesu – żmudna, ale skuteczna.

Praktyczne gadżety dla psów uczących się

Jeżeli mamy problemy z opanowaniem naszego podopiecznego na spacerze, warto sięgnąć po szelki easy walk. To szelki wykonane z taśmy o ciekawej konstrukcji, która umożliwia kontrolowanie psa bez zadawania mu bólu. Smycz przyczepiona jest do taśmy obejmującej klatkę piersiową psa – dzięki temu za każdym razem, gdy nasz pupil pociągnie na spacerze, szelki easy walk sprawią, że będzie musiał obrócić się w stronę właściciela. Szelki easy walk doskonale nadają się do spacerów treningowych – nie można ich jednak łączyć ze smyczą typu flexi, której głównym zadaniem jest właśnie zagwarantowanie psu swobody ruchu na spacerze.