Pomoc w lokalizacji czworonogów

szukanie psa jest długie i męczące

W większości domów zwierzaki takie jak psy czy koty traktowane są jak pełnoprawni członkowie rodziny. Nie dziwi więc rozpacz właścicieli, w sytuacji w której pies czy kot zaginie. Warto odpowiednio się zabezpieczyć, by w przypadku gdy uciekinier wybierze się na samodzielną wędrówkę szybko móc go zlokalizować i z powrotem przywieźć do domu.

Czipowanie psów

Absolutną podstawą, o którą powinien zadbać każdy właściciel czworonogów jest czipowanie zwierząt. W ucho psa lub kota wszczepiona zostaje informacja z numerem zwierzęcia. Rejestrując numer na jednej z popularnych stron w kilka chwil można odszukać właściciela. Nie jest to jednak idealne rozwiązanie – aby odczytać czipa ze znalezionego zwierzęcia, należy udać się do weterynarza.

Nieśmiertelnik z numerek kontaktowym

Innym rozwiązaniem jest przyczepienie do psiej obroży nieśmiertelnika z danymi kontaktowymi do właściciela zwierzaka. Gdy ktoś znajdzie naszego pupila będzie mógł się z nami skontaktować – oczywiście o ile zwierzak pozwoli zbliżyć się do siebie na taką odległość by możliwe było odczytanie danych z nieśmiertelnika.

Lokalizator dla zwierząt

Ciekawym, stosunkowo nowym rozwiązaniem jest wykorzystanie zwierzęcych lokalizatorów. To taki gps dla psa lub kota, który umożliwia ustalenie jego pozycji można zakupić w Obroza Elektryczna. Lokalizatory są stosunkowo małe i z łatwością można je umieścić na psiej lub kociej obroży. Ceny takich urządzeń są bardzo zróżnicowane – najprostsze z nich kosztują około stu złotych, z kolei cena bardziej zaawansowanych to nawet kilka tysięcy. Wszystko zależy od renomy producenta, a także technologii jaka została wykorzystana w procesie produkcyjnym. Większość urządzeń korzysta z technologii sieci komórkowych, co oznacza że do ich obsługi konieczne jest posiadanie telefonu komórkowego. Dostępne na rynku są również urządzenia wykorzystujące w komunikacji drogę radiową.