Tekstylne legowisko dla psa czy z wikliny?

legowisko dla psa

Porządne legowisko dla psa to inwestycja na lata, dlatego też nie warto na nim oszczędzać. Na półkach sklepowych można znaleźć przede wszystkim tekstylne legowiska i modele wykonane z wikliny. Oba rozwiązania mają swoje zalety i wady, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie podjąć dobrą decyzję.

Jakie plusy i minusy ma tekstylne legowisko?

legowisko dla psa

Tekstylne legowisko dla psa dostępne jest w bardzo przystępnej cenie, dlatego też tak wiele osób decyduje się na jego zakup. Do plusów należy zaliczyć dużą dostępność oraz to, że występują w wielu kształtach i rozmiarach, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Godne uwagi są modele ze zdejmowanymi pokrowcami, które są bardzo łatwe w pielęgnacji. Największą wadą tekstylnych legowisk dla psów jest to, że dość szybko się brudzą i nie zawsze prezentują się zbyt okazale.

Jakie zalety i wady mają legowiska w wikliny?

Legowiska wiklinowe dla psa wypełnione bardzo miękką poduszką albo kocem to klasyka. Jest to najlepszy wybór dla zagorzałych fanów stylu rustykalnego. Legowisko wykonane z wikliny nie tylko ładnie się prezentuje, ale jest bardzo wygodne. Poduszkę lub koc bez problemu można wyprać w pralce. Jedyną wadą może okazać się dość wysoka cena. Pamiętać należy również i o tym, że wiklinowe legowisko ma mniejsze i większe zakamarki, w których może zbierać się sierść i brud. Wiklinowe leże wymaga więc nieco więcej pielęgnacji. Koniecznie sprawdź https://www.obroza-elektryczna.pl/legowisko-dla-psa.