Wygodna torba dla psa – jak ją wybrać?

torba dla psa

Przemieszczając się po mieście ze szczeniakiem lub dorosłym psem małej rasy musimy zadbać o jego wygodę i bezpieczeństwo. Dobrym rozwiązaniem jest zakup specjalnej torby do transportowania zwierzęcia. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Odpowiedni rozmiar

Pieski o wadze do 8 kg można spokojnie przenosić w torbie z regulowanym, szerokim paskiem na ramię. Torba dla psa, który waży w okolicach 12 kg powinna już posiadać kółka i rączkę o regulowanej długości. Takie rozwiązanie na pewno pozwoli nam uniknąć bólu kręgosłupa przy dłuższych wyprawach. Oczywiście wielkość torby powinna być dostosowana do wymiarów psa.

torba dla psa

Komfortowe wnętrze

Nasz pupil zdecydowanie lepiej będzie się czuć w torbie wyścielonej futerkiem lub miękkim, przyjemnym w dotyku materiałem niż w chłodnym, nieprzyjemnym poliestrze. Dno powinno być stabilne, tak by nasz pupil nie musiał przebywać w nienaturalnej pozycji. Dodatkowo zaopatrzmy się w torbę dla psa wyposażoną w wywietrzniki oraz specjalny zamek do przypięcia obroży. Dzięki temu nasz czworonóg nie przegrzeje się oraz nie będzie miał możliwości wyskoczenia z torby.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Wybierając torbę dla psa warto zdecydować się na model, który można zamocować w samochodzie lub na rowerze. Taka torba posiada specjalne zaczepy lub otwory, dzięki którym można ją przyczepić do roweru lub siedzenia samochodowego. Dodatkowo posiada ona wzmocnioną konstrukcję, która gwarantuje stabilność i bezpieczeństwo pieska. Wszystko to sprawia, że torba jest dobrym sposobem na transportowanie zwierzęcia. Szukasz torby? Sprawdź https://www.obroza-elektryczna.pl/torby-dla-psow/.